BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Wigano metamorfozės arba kaip Chelsea prapylė titulą

2005 m. vasara. Tik ką prasidėjo naujasis Premier lygos sezonas. Lygos naujokai, pirmą kartą aukščiausiame divizione rungtyniaujantys Wigan namie priima čempionus Chelsea. 91 minutę šeimininkai apsigina, 92-ą Hernanas Crespo muša įvartį. Chelsea tą sezoną apgina čempionų titulą, Wigan daugiau nei du sezonus iš eilės nesugeba atimti taškų iš didžiojo ketverto.

2008 m. pavasaris. Premier lygos sezonas jau artėja į pabaigą. Dabar jau Steve’o Bruce’o vadovaujami Wigan futbolininkai taškus šį sezoną yra atėmę ir iš Liverpool, ir iš Arsenal. Tačiau Chelsea mintys prieš rungtynes su Latics klaidžioja kitur. Ketvirtadienį laukia sunki išvyka į Goodison Parką. Šįvakar? Wiganas namie? “Abaidutsa” - galima išskaityti Granto veide, galima išskaityti ir Chelsea sudėtyje. Į rikiuotę dar labiau apsidangstęs veidą grįžo Čechas, tačiau ant suolo paliktas J. Cole’as, rungtynėms net registruoti nebuvo jo bendrapavardis Ashley, taip pat Drogba, Makelele, Carvalho, paskutinėmis minutėmis dėl šeimyninių aplinkybių teko keisti Lampardą.

Ir pirmasis kėlinys neatneša nieko labai gero. Kairysis kraštas miręs, dešiniąjame kartais individualiais veiksmais sėkmingai sužaidžia Kalou. Anelka aktyvus, tačiau neišnaudoja dviejų progų. Per pertrauką Grantas reaguoja - eilinį kartą blankiai žaidusį Malouda keičia J. Cole’as. Uraganas aikštėje. Chelsea žaibiškai užspaudžia Wiganą, o aikštėje pasirodęs varikliiukas Nr. 10 maudo svečių gynėjus vieną po kito. Kirklandas darbuojasi iš peties. Kai nepadeda jis, padeda geriausias vartininko draugas. Terry smūgiu sudrebina skersinį, Kalou po kelių akimirkų - virpstą. Galiausiai Wigano gynyba lūžta. Joey perduoda kamuolį į baudos aikštelę Anelkai, šis - ties baudos aikštelės riba budėjusiam Essienui, na, o jau afrikietis kamuolį siunčia ten, kur jam ir vieta - į tinklą. O štai tada… Tada atsitiko tai, kas tapo blogu Chelsea būdo bruožu. Komanda prisnūdo, ir, nors karts nuo karto kūrė rogas, leido Wiganui išlyginti žaidimą, o vėliau ir perimti iniciatyvą. Apie galimybę keisti futbolininkus Grantas eilinį kartą pamiršo. Jo oponentas Bruce’as vieną po kito į aikštę metė Koumasą, Sibierski ir Kingą. Sibierski pats turėjo puikų šansą pasižymėti, tačiau jo smūgį atrėmė Čechas. Žadintuvo skambutis? Matyt, nepakankamas. Laikrodis tiksi toliau. Nepaisant silpnai sužaistos pabaigos Chelsea išsikapstys? Nė velnio. 92-ą minutę Wiganas sugeba baudos aikšteėje pranokti Chelsea pajėgas, Koumasas puikiai skersuoja kamuolį, o Heskey siunčia jį į tinklą.

Grantas atsimena, kad galima keisti žaidėjus (tiesiog labai laiku), ir į aikštę paskutiniosioms sekundėms meta 2004 m. geriausią Europos futbolininką. Žinoma, nieko tas nepakeičia. Lygiosios Manchester United naudai. Beveik galima girdėti, kaip seras Alexas Fergusonas kvatoja sėdėdamas savo namuose Mančesteryje.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą